Pořízení nových oken a dveří představuje nezanedbatelný výdaj. Základním kritériem výběru dodavatele proto musí být – vedle přijatelné ceny – kvalita výrobků, montáže i služeb, především servisních. Nekvalitní okna nebo dveře mohou nepříjemně překvapit vysokými úniky tepla, častými pozáručními opravami nebo nutností předčasné výměny.

Výběr podle kvality výroby a montáže

Výměna starých oken a dveří za nové by měla přinést vyšší užitnou hodnotu a výraznou úsporu nákladů na topení či klimatizaci v průběhu mnoha dalších let. Obdobné přínosy lze očekávat i od oken a dveří v novostavbě. Zásadním rozhodnutím je proto volba prověřeného, spolehlivého dodavatele.

Jak ho poznat? Pátrejte po tradicích a pozitivních referencích o výrobě, montáži a servisu oken a dveří těch typů, které poptáváte.

Pečlivě prostudujte technické parametry uvažovaných oken a dveří. Neváhejte se zeptat na všechno, čemu nerozumíte. Přečtěte si o veličinách, které popisují tepelně izolační vlastnosti oken a dveří, a sledujte, zda vám prodejce předkládá správné parametry.