V této kategorii si Vám dovolujeme představit posuvné dveře na balkón, terasu či zahradu. Posuvné dveře jsou hodně specifické a v poslední době také velmi oblíbené, a proto jsme si dovolili vytvořit tuto samostatnou sekci, abychom Vám pomohli se správným výběrem. Pokud jste se rozhodli, že klasické balkonové dveře Vám nestačí a pokukujete po posuvném systému, měli byste si odpovědět na tyto základní otázky:

 
  1. a) Jak velkou prosklenou plochu požadujete? - od této informace s ebude odvýjet druh materiálu a současně zvolený systém otvírání (PSK/HST)
  2. b) Potřebujete bezbariérový průchod na terasu? - pokud je bude Vaše odpověď "ano", rovnou se můžete přesunout k HST systémům
  3. c) Kolik peněz jste ochotni investovat? - tento bod je zásadní ve výběru systému (PSK/ HST)
  4. d) Je vaše stavba klasická či pasivní? - tato informace nám dá odpověď na maximálně možný únik tepla

PSK portály patří k levnějším druhům posuvných dveří. Vyrábějí se ze stejných profilů jako balkonové dveře. Křídlo PSK dveří se vysouvá do prostoru a následně zasouvá do strany. Zdvižně posuvné dveře neboli HST portály umožňují vybavit dům prosklenou stěnou prakticky neomezených rozměrů. Přes značnou hmotnost se křídla ovládají jednou rukou, takže s nimi nebudou mít problém ani děti. Přitom šetří místo - křídla se zasouvají do sebe a v místnosti neblokují žádný manipulační prostor na rozdíl od posuvně sklopných dveří PSK.